Przejdź do treści

Biofeedback Gliwice

Biofeedback Zabrze

Czym jest Biofeedback?

Trening mózgu Biofeedback to metoda, która wykorzystuje technologię EEG Biofeedbacku do monitorowania i kontrolowania aktywności mózgu.
Urządzenie do treningu Biofeedback odbiera informacje zwrotne na temat fizycznego stanu, co pozwala świadomie kontrolować reakcję organizmu.
W przypadku treningu mózgu Biofeedback, celem jest prawidłowe funkcjonowanie mózgu, takie jak koncentracja, relaksacja, czy kontrola stresu.


Z jakimi problemami warto zgłosić się na treningi Biofeedback ?

? Kłopoty z koncentracją uwagi i pamięci.

? Zespół Aspergera, mózgowe porażenia dziecięcego itd.

? Obniżona efektywność i szybkość w działaniu.

? Nadpobudliwość psychoruchowa.

? Dysleksja, dysgrafia, dyskalkulia.

? Zaburzenia uwagi i pamięci (ADD).

? Stany nerwicowe i lękowe.

? Niska odporność na stres.

? Zaburzenia snu.

? Problemy logopedyczne.


Biofeedback Gliwice Zabrze

Przebieg treningu EEG Biofeedback

Dzięki tej metodzie mózg trenującego uczy się wytwarzania nowych, bardziej odpowiednich częstotliwości fal mózgowych zachodzi tzw. wewnętrzna samoregulacja. Treningi odbywają się w ciszy i stanie relaksacji.

Terapeuta przekazuje pacjentowi w czasie treningu tylko krótkie i proste komunikaty. Osoba trenująca natomiast ma podłączone do powierzchni głowy /za pomocą pasty klejącej/ jedną lub więcej elektrod przekazujących sygnały z mózgu do monitora terapeuty, gdzie widoczne są w postaci poszczególnych pasm fal mózgowych. Na swoim monitorze trenujący widzi te sygnały w postaci wideogry lub filmu.

Trening polega na prowadzeniu gry lub podtrzymaniu aktywności materiału filmowego tylko za pomocą własnych myśli np. stara się utrzymać dużą szybkość jadącego samochodu – siłą woli.

Pacjent przez cały czas otrzymuje informację zwrotną o swoim stanie, odnosi sukcesy w grze za realne osiągnięcia.
Punkty za wzrost aktywności mózgu w pożądanym paśmie częstotliwości lub brak punktów przy wzroście aktywność w paśmie niepożądanym.

Zabrze terapia biofeedback
trening mózgu Zabrze

Fale mózgowe

W różnych stanach naszej świadomości (sen, czuwanie, aktywność, napięcie emocjonalne) zmienia się częstotliwość fal mózgowych. Połączenie specyficznych zaburzeń zachowania, dolegliwości z określonym wzorcem czynności mózgu pozwoliło na zaprojektowanie terapii, której celem jest usunięcia lub zmniejszenia aktywności niepożądanych fal.
Stan nadmiernego pobudzenia mózgu, nadmiernego lub występowanie obu jednocześnie powoduje osłabienie korowej regulacji zachowania. W rezultacie może to prowadzić do zaburzenia funkcji poznawczych np. uwagi, koncentracji, specyficznych zaburzeń zdolności uczenia się oraz zaburzeń emocji, zachowania itp. Poprzez systematyczny trening biofeedback uczymy organizm zmieniać wzorzec fal mózgowych w pożądanym kierunku.
według Grażyna Małyszko-Mikołajek SPPP „TOP”


Częstotliwość zajęć:

  • Minimalna częstotliwość treningów to 1 raz w tygodniu.
  • Jakość uzyskanych efektów jest sprawą indywidualną. Zależy od rodzaju dysfunkcji, planu terapii, jak również aktywności pacjenta na treningach oraz systematyczności treningów.
  • Zalecana minimalna liczba sesji to 20 treningów.

Cena:

Konsultacja- do 60 minut 170,00 zł

Trening- 45 minut 130,00 złBiofeedback Gliwice

Sprawdź z czego jeszcze możesz skorzystać.

zajęcia pozaszkolne Gliwice

Zajęcia dla dzieci 3-15 lat

Zajęcia rozwijające dla dzieci
pomagające dzieciom osiągać sukcesy
w szkole i w życiu osobistym.

Poradnia Gliwice

Oferta poradni

Diagnoza.
Terapia.
Rehabilitacja
.