Przejdź do treści

Dietetyk Gliwice.
Dietetyk kliniczny

dietetyk kliniczny Gliwice Zabrze

Zdrowe odżywianie dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, których potrzebuje. Brak składników odżywczych może prowadzić do utraty wagi, przybierania na wadze, obniżenia odporności, chorób i braku energii życiowej.Rola dietetyka:

Edukacja Żywieniowa : Dietetyk pełni kluczową funkcję w edukacji dzieci i dorosłych na temat ochrony zdrowia. Nie tylko poprzez udzielania informacji, ale także pomaga pacjentom zrozumieć, dlaczego uzasadniona dieta jest tak ważna, jakie są korzyści wynikające ze zdrowego odżywiania.

Profilaktyka Chorób : Dietetyk pomaga w wyeliminowaniu problemu żywieniowego, który się pojawił i powoduje lub może powodować skutki uboczne. Prowadzi indywidualne konsultacje i analizy żywieniowe. Dietetyk może uwzględnić, czy pacjent ma ryzyko wystąpienia nadwagi i pomaga w opracowaniu planu żywieniowego, co zmniejsza ryzyko chorób.

Leczenie Chorób Związanych z Żywieniem : W przypadku pacjenta, który ma powiązaną chorobę z żywieniem, np.: cukrzyca, wybiorczość pokarmowa, nietolerancja laktozy, otyłość lub choroby tarczycy, odpowiednia dieta jest kluczową kwestią w zarządzaniu ich stanem zdrowia. Dietetyk kliniczny tworzy plany żywieniowe dostosowane do stanu zdrowia i monitoruje przebieg leczenia.

Dietetyk kliniczny jako Doradca Żywieniowy : Dietetyk nie tylko przekazuje informacje, ale także pomaga pacjentom w wyborze produktów spożywczych, planowaniu posiłków i zmianie nawyków żywieniowych. Jest to niezastąpione wsparcie i pomoc w przypadku zmiany stylu życia.

Indywidualne Podejście : Każdy pacjent jest inny, każdy ma swoje powody lub dolegliwości przychodząc po pomoc i konsultację, więc ważną rzeczą jest indywidualne podejście do każdej osoby i tworzenie indywidualnych planów dietetycznych.

Promowanie Zdrowego Stylu Życia : Dietetyka pomaga pacjentowi zrozumieć znaczenie odpowiedniej diety i jej wpływu na życie, konsekwencje, co jest kluczowe dla ogólnego dobrostanu każdego z nas.


Dieta i pomoc dietetyka:

  • zaburzenia lipidowe,
  • dieta dla diabetyków dla osób chorujących na cukrzycę typu 2
  • bezglutenowa,
  • nietolerancja laktozy lub alergię,
  • zaburzenia pracy żołądka, wątroby i jelit,
  • choroby tarczycy (niedoczynność, nadczynność, Hashimoto)
  • kobiety w ciąży,
  • zaburzenia odżywiania,
  • problemy z nadwagą i niedowagą,
  • wybiorczość pokarmowa

Leczenie

Jeśli potrzebujesz porady, pomocy dietetyka nie zwlekaj. Umów się na konsultację do dietetyka klinicznego.

wybiórczość pokarmowa Gliwice
leczenie otyłości Zabrze

Cena:

Konsultacja- do 60 minut 170,00 zł

Konsultacja kontrolna- 30 minut 100,00 zł


Plan żywieniowy podstawowy- 140,00 zł 15 propozycji posiłków do samodzielnego komponowania.

Plan żywieniowy rozszerzony- 170,00 zł 20 propozycji posiłków do samodzielnego komponowania.


Jadłospis 7-dniowy 150,00 zł tradycyjny jadłospis


Dietetyk Gliwice.
Dietetyk Zabrze.
Dietetyk prywatnie Gliwice.
Dietetyk prywatnie Zabrze.
Porada dietetyk Gliwice.
Konsultacja dietetyk Gliwice.

Dietetyk Gliwice